• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Estée Lauder Pleasures EdP 100ml
-20%

Estée Lauder Pleasures EdP 100ml

Compare
This could be great if you're just looking for a small bottle, given its 100-ml volume. EdP fragrances are slightly less concentrated than normal parfums.
Compare prices from£25.69to£89.95

·

Popularity

686

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £8.56/mo. with
30 ml£16.43
50 ml£21.98
100 ml£25.69
AD

From kneepillow.co.uk

Estee Lauder Pleasures Eau de Parfum 100ml Spray

Free shipping, 1-3 days
£62.99

Cosmetize

Estee Lauder Pleasures Eau De Parfum Spray

£25.69

Or 3 payments of £8.56/mo.¹

Jolof Store

Estee Lauder Pleasures Eau De Parfum Spray 100ml
Free shipping, 3-5 days
£54.99

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Yves Saint Laurent Libre Intense EdP 50ml
Yves Saint Laurent Libre Intense EdP 50ml
£77.60
£1,552.00/L
Emporio Armani She EdP 100ml
Emporio Armani She EdP 100ml
£40
£400.00/L
Valentino Born in Roma Donna EdP 100ml
50+
50+ watching
Valentino Born in Roma Donna EdP 100ml
£91.86
£918.60/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 50ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 50ml
£66.06
£1,321.20/L
Emporio Armani Stronger With You Absolutely EdP 100ml
50+
50+ watching
Emporio Armani Stronger With You Absolutely EdP 100ml
£67.82
£678.20/L
Michael Kors Sexy Amber EdP 101ml
Michael Kors Sexy Amber EdP 101ml
£25.45
£251.98/L

Reviews

Product details

Lowest price for Estée Lauder Pleasures EdP 100ml is £25.69. This is currently the cheapest offer among 22 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Made by Estée Lauder
  • Eau de parfum
  • Compact 100 ml bottle
  • For women

While the bottle only holds 100 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

You're looking at an eau de parfum from Estée Lauder. If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

In the category of fragrances, this is at present a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner and right now the lowest price is £26. This fragrance has a high review average of 4.67 out of 5 and all its features make it a premium product.

Compare:

Features

Product

Product nameEstée Lauder Pleasures EdP 100ml
BrandEstée Lauder
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2015-11-24

Product Properties

GenderFemale
Fragrance FamilyFloral
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.