• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Floris London Cefiro EdT 100ml
Trending

Floris London Cefiro EdT 100ml

Compare
This fragrance from Floris London could work well for a number of occasions. It could be great if you're just looking for a small bottle, given its 100-ml volume.

·

Popularity

1270

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £19.04/mo. with
50 ml£36.60
100 ml£57.12
AD

From Wallis

Debenhams Cefiro Eau De Toilette Size: 100ml - Multicolor - Size: 100ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£125.00

OnBuy

4.8(19 ratings)
Floris Cefiro 100ml EDT Spray

Lowest price

·Free shipping, 2-6 days
£57.12

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£48.80
£650.67/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£59.99
£599.90/L

Product details

Lowest price for Floris London Cefiro EdT 100ml is £57.12. This is currently the cheapest offer among 12 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • For men
  • Made by Floris London
  • Eau de toilette
  • Nimble 100 ml bottle

This Floris London fragrance is an EdT. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

The packing only holds 100 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £57. The price is above average for the category, which combined with all its features make this fragrance a premium product.

Compare:

Features

Product

Product nameFloris London Cefiro EdT 100ml
BrandFloris London
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2016-02-01

Product Properties

Target GroupMan
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.