• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Chloé Love Story EdP 30ml

Chloé Love Story EdP 30ml

Compare
This particular fragrance comes from the Chloé Love Story lineup. Maybe this could be an nice gift for your sister?

·

Popularity

2406

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £13.05/mo. with
30 ml£39.16
50 ml£41.95
75 ml£56.93
AD

From Allbeauty

Chloé - Love Story For Her 30ml Eau de Parfum Spray

Free shipping
£51.25

parfumdreams

Chloé Love Story Eau de Parfum Spray Women's perfumes Female 30 ml

Lowest price

·Free shipping, 5-8 days
£39.16

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.03
£1,300.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£74.95
£749.50/L
MUGLER Alien EdP 90ml
MUGLER Alien EdP 90ml
£59.95
£666.11/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.03
£1,044.78/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 50ml
£63.93
£1,278.60/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.32
£1,266.40/L

Reviews

Product details

Lowest price for Chloé Love Story EdP 30ml is £39.16. This is currently the cheapest offer among 28 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • For women
  • Eau de parfum
  • Made by Chloé
  • Chloé Love Story

This is a women's fragrance from Chloé, an EdP. If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration. This particular fragrance is from the Chloé Love Story series.

While the bottle only holds 30 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This is a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £39. This fragrance has a high review average of 4.64 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameChloé Love Story EdP 30ml
BrandChloé
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2016-03-16

Product Properties

SeriesChloé Love Story
GenderFemale
Volume30.0 ml
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.