• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Estée Lauder Modern Muse EdP 50ml

Estée Lauder Modern Muse EdP 50ml

Compare
50 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling. EdP fragrances are slightly less concentrated than normal parfums.

·

Popularity

342

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £9.97/mo. with
30 ml£47.95
50 ml£29.93
100 ml£79.46
AD

From kneepillow.co.uk

Estee Lauder Modern Muse Eau de Parfum 50ml Spray

Free shipping, 1-3 days
£54.99

Pharmacy2u

Estee Lauder Modern Muse EDP Spray 50ml

Lowest price

·£2.99 shipping, 1-2 days
£29.93

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Dior Sauvage Elixir EdP 60ml
100+
100+ watching
Dior Sauvage Elixir EdP 60ml
£126.65
£2,110.83/L
Valentino Born in Roma Donna EdP 100ml
50+
50+ watching
Valentino Born in Roma Donna EdP 100ml
£91.86
£918.60/L
Michael Kors Sexy Amber EdP 101ml
Michael Kors Sexy Amber EdP 101ml
£28.45
£281.68/L
Gucci Bamboo EdP 50ml
Gucci Bamboo EdP 50ml
£37.30
£746.00/L
Versace Eros Eau de Parfum 50ml
Versace Eros Eau de Parfum 50ml
£35.95
£719.00/L
Montale Arabians Tonka EdP 100ml
50+
50+ watching
Montale Arabians Tonka EdP 100ml
£100.53
£1,005.30/L

Reviews

Product details

Lowest price for Estée Lauder Modern Muse EdP 50ml is £29.93. This is currently the cheapest offer among 32 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Eau de parfum
  • For women
  • Compact 50 ml bottle
  • Made by Estée Lauder

If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

The packing only holds 50 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This fragrance has a high review average of 4.59 out of 5 and all its features make it a great purchase. In the category of fragrances, this is at present a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner and right now the lowest price is £30.

Compare:

Features

Product

Product nameEstée Lauder Modern Muse EdP 50ml
BrandEstée Lauder
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2016-04-05

Product Properties

Target GroupWoman
Fragrance FamilyWoody
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.