• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Givenchy L'Interdit EdT 35ml

Givenchy L'Interdit EdT 35ml

Compare
This 35-ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane. Whether you're going to work or a formal gathering, this fragrance from Givenchy might be the thi

·

Popularity

765

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £11.91/mo. with
35 ml£35.75
50 ml£45.52
80 ml£58.00
AD

From Cosmetify

GIVENCHY L'Interdit Eau De Toilette 35ml

£2.95 shipping, 3-4 days
£39.76

Perfume Click

Givenchy L'Interdit Eau de Toilette 35ml Spray

Lowest price

·£2.95 shipping, 2-4 days
£36.60

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Moschino Toy2 Bubblegum EdT 50ml
Moschino Toy2 Bubblegum EdT 50ml
£34
£680.00/L
Calvin Klein CK One EdT 300ml
Calvin Klein CK One EdT 300ml
£39.12
£130.40/L
Maison Margiela Replica Afternoon Delight EdT 30ml
Maison Margiela Replica Afternoon Delight EdT 30ml
£48.60
£1,620.00/L
Roger & Gallet Bois D'orange EdT 100ml
Roger & Gallet Bois D'orange EdT 100ml
£21.24
£212.40/L
Maison Margiela Replica Under The Lemon Trees EdT 100ml
Maison Margiela Replica Under The Lemon Trees EdT 100ml
£89
£890.00/L
Korres Cashmere Kumquat EdT 50ml
Korres Cashmere Kumquat EdT 50ml
£26.99
£539.80/L
Calvin Klein CK One Gold EdT 200ml
Calvin Klein CK One Gold EdT 200ml
£27.40
£137.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Givenchy L'Interdit EdT 35ml is £36.60. This is currently the cheapest offer among 12 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Eau de toilette
  • For women
  • Givenchy L'Interdit
  • Nimble 35 ml bottle

While the bottle only holds 35 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This is a fragrance from Givenchy, an EdT. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example. This particular fragrance is from the Givenchy L'Interdit series.

If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes L'Interdit EdT 35ml a good purchase. If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £36. It is also a top-ranked fragrance in terms of popularity.

Compare:

Features

Product

Product nameGivenchy L'Interdit EdT 35ml
BrandGivenchy
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2020-08-19

Product Properties

SeriesGivenchy L'Interdit
Target GroupWoman, Unisex
Fragrance FamilyFloral, Citrus
Volume35.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.