• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Jean Philippe Intimate EdT 108ml

Jean Philippe Intimate EdT 108ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is women. This type of fragrance is made to have a lighter wear on the skin.

·

Popularity

2240

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £2.96/mo. with
AD

From Cosmetify

Jean Philippe Intimate Eau De Toilette 108ml

£2.95 shipping, 3-6 days
£11.19

Clear Chemist

Jean Philippe Intimate Eau De Toilette 108ml

Lowest price

·£4.99 shipping
£8.90

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
£62.99
£629.90/L
Elizabeth Taylor White Diamonds EdT 100ml
Elizabeth Taylor White Diamonds EdT 100ml
£18.23
£182.30/L
Cacharel Noa EdT 100ml
Cacharel Noa EdT 100ml
£25.49
£254.90/L
Versace Bright Crystal EdT 50ml
Versace Bright Crystal EdT 50ml
£37.99
£759.80/L
Gucci Guilty Pour Femme EdT 30ml
Gucci Guilty Pour Femme EdT 30ml
£36.45
£1,215.00/L
Magie Noire EdT 75ml
Magie Noire EdT 75ml
£48
£640.00/L
Versace Crystal Noir EdT 90ml
Versace Crystal Noir EdT 90ml
£39.96
£444.00/L

Product details

Lowest price for Jean Philippe Intimate EdT 108ml is £8.90. This is currently the cheapest offer among 7 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Eau de toilette
  • Made by Jean Philippe
  • 108 ml bottle
  • For women

If you are in the market for a properly large bottle of fragrance, this might not be the best fit for you, with a 108 ml volume.

This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight".

If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget. If you compare prices on Intimate EdT on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £9. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameJean Philippe Intimate EdT 108ml
BrandJean Philippe
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2020-09-29

Product Properties

GenderFemale
Fragrance FamilyFloral
Volume108.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.