• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Dolce & Gabbana The Only One Intense EdP 50ml

Dolce & Gabbana The Only One Intense EdP 50ml

Compare
Whether you're going to work or a formal gathering, this fragrance from Dolce & Gabbana might be the thing for you. It could be great if you're just looking for a small bottle, giv

·

Popularity

1744

in

Eau de Parfum

Shop at

Dolce & Gabbana

From 3 payments of £19.66/mo. with
30 ml£52.80
50 ml£59.00
100 ml£75.60
AD

From Cosmetify

Dolce & Gabbana The Only One Eau De Parfum Intense 50ml

£2.95 shipping, 3-6 days
£61.50

parfumdreams

Dolce&Gabbana The Only One Eau de Parfum Spray Intense Women's perfumes Female 50 ml

Lowest price

·Free shipping, 5-8 days
£59.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.31
£1,306.20/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£74.95
£749.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.44
£1,368.80/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.43
£1,049.22/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.58
£1,271.60/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
£76.50
£956.25/L

Reviews

Product details

Lowest price for Dolce & Gabbana The Only One Intense EdP 50ml is £59.00. This is currently the cheapest offer among 20 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • For women
  • Eau de parfum
  • Made by Dolce & Gabbana
  • Nimble 50 ml bottle

While the bottle only holds 50 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This is a women's fragrance from Dolce & Gabbana, an EdP. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off. This particular fragrance is from the Dolce & Gabbana The Only One series.

The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase. This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £59.

Compare:

Features

Product

Product nameDolce & Gabbana The Only One Intense EdP 50ml
BrandDolce & Gabbana
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2020-10-23

Product Properties

SeriesDolce & Gabbana The Only One
GenderFemale
Volume50.0 ml
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.