• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Ariana Grande R.E.M EdP 100ml

Ariana Grande R.E.M EdP 100ml

Compare
Looking for a fragrance? This Ariana Grande eau de parfum could be what you're after. The 100-ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane.

·

Popularity

1460

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £12.99/mo. with
30 ml£22.99
50 ml£30.30
100 ml£38.99
AD

From Cosmetify

ARIANA GRANDE R.E.M Eau De Parfum 100ml

£2.95 shipping, 3-6 days
£42.50

Groupon UK

Ariana Grande R.E.M. Eau de Parfum:100ml

Lowest price

£38.99

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Jimmy Choo I Want Choo EdP 100ml
Jimmy Choo I Want Choo EdP 100ml
£51.25
£512.50/L
Ariana Grande Cloud EdP 10ml
Ariana Grande Cloud EdP 10ml
£28.37
£2,837.00/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 50ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 50ml
£53.10
£1,062.00/L
Al Haramain Amber Oud Gold Edition EdP 60ml
Al Haramain Amber Oud Gold Edition EdP 60ml
£20.79
£346.50/L
Tom Ford Black Orchid EdP 150ml
Tom Ford Black Orchid EdP 150ml
£125.95
£839.67/L
Tom Ford Lost Cherry EdP 50ml
Tom Ford Lost Cherry EdP 50ml
£196.99
£3,939.80/L
Gucci Flora Gorgeous Orchid EdP 100ml
Gucci Flora Gorgeous Orchid EdP 100ml
£68.95
£689.50/L

Reviews

Product details

Lowest price for Ariana Grande R.E.M EdP 100ml is £38.99. This is currently the cheapest offer among 27 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Eau de parfum
  • For women
  • Made by Ariana Grande
  • Nimble 100 ml bottle

This Ariana Grande fragrance is of the type EdP. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

While the bottle only holds 100 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

In the category of fragrances, this is currently one of the very most popular fragrances on PriceRunner and right now R.E.M EdP 100ml can be bought for £39. This fragrance has a high review average of 4.41 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameAriana Grande R.E.M EdP 100ml
BrandAriana Grande
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2020-11-11

Product Properties

Target GroupWoman, Adult, Man
Fragrance FamilyFloral, Gourmand
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.