• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Estée Lauder Beautiful Magnolia EdP 30ml

Estée Lauder Beautiful Magnolia EdP 30ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is women. The difference between parfum and eau de parfum is a slightly lower perfume concentration.

·

Popularity

3050

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £15.75/mo. with
30 ml£47.25
50 ml£41.86
100 ml£42.95
AD

From John Lewis & Partners

Estée Lauder Beautiful Magnolia Eau de Parfum

£19.95 shipping, 2-5 days
£47.25

John Lewis & Partners

3.7(14 ratings)
Estée Lauder Beautiful Magnolia Eau de Parfum

Lowest price

·£19.95 shipping, 2-5 days
£47.25

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.50
£1,310.00/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.65
£1,373.00/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.71
£1,052.33/L

Reviews

Product details

Lowest price for Estée Lauder Beautiful Magnolia EdP 30ml is £47.25. This is currently the cheapest offer among 13 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Made by Estée Lauder
  • Compact 30 ml bottle
  • Eau de parfum
  • For women

The packing only holds 30 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This is a fragrance from Estée Lauder, an EdP. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

If you compare this fragrance's price with the rest of the category, then it is more expensive than most other fragrances, but given its features you'd be getting a premium product. If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £47.

Compare:

Features

Product

Product nameEstée Lauder Beautiful Magnolia EdP 30ml
BrandEstée Lauder
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2021-03-17

Product Properties

GenderFemale
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.