• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Chopard Happy Bigaradia EdP 40ml
Trending

Chopard Happy Bigaradia EdP 40ml

Compare
Eau de parfum fragrances are slightly less concentrated than normal parfums. The primary target group for this particular fragrance is women.

·

Popularity

37925

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £10.16/mo. with
40 ml£30.48
100 ml£20.98

OnBuy

4.8(19 ratings)
Chopard Happy Chopard Bigaradia 40ml EDP Spray
£10.00 shipping, 2-6 days
£30.48

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.50
£1,310.00/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£72.95
£729.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.65
£1,373.00/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
£76.50
£956.25/L

Product details

Lowest price for Chopard Happy Bigaradia EdP 40ml is £30.48. This is currently the cheapest offer among 2 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Eau de parfum
  • For women
  • Compact 40 ml bottle
  • Made by Chopard

The packing only holds 40 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

In our price listing you can get quick overview of the different prices and right now Happy Bigaradia EdP 40ml has a lowest price of £30. The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameChopard Happy Bigaradia EdP 40ml
BrandChopard
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2021-06-08

Product Properties

GenderFemale
Volume40.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.