• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Cuba VIP EdP 100ml

Cuba VIP EdP 100ml

Compare
100 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling. EdP fragrances are slightly less concentrated than normal parfums.

·

Popularity

10969

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £2.75/mo. with
35 ml£19.49
100 ml£8.27
AD

From Cosmetify

Cuba VIP For Women Eau De Parfum 100ml

£2.95 shipping, 3-5 days
£8.27

Cosmetify

Cuba VIP For Women Eau De Parfum 100ml

Lowest price

·£2.95 shipping, 3-5 days
£8.27

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.31
£1,306.20/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.44
£1,368.80/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.43
£1,049.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£74.95
£749.50/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
£76.50
£956.25/L
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
£76.50
£956.25/L

Product details

Lowest price for Cuba VIP EdP 100ml is £8.27. This is currently the cheapest offer among 4 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Made by Cuba
  • Eau de parfum
  • Compact 100 ml bottle
  • For women

Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

The packing only holds 100 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

You can compare prices on this product here on PriceRunner and right now the lowest price is £8. If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes VIP EdP 100ml a good purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameCuba VIP EdP 100ml
BrandCuba
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2021-08-26

Product Properties

GenderFemale
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.