• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Xerjoff V-Collection Accento Overdose EdP 100ml

Xerjoff V-Collection Accento Overdose EdP 100ml

Compare
Maybe this could be an nice gift for your sister? Eau de parfum fragrances are slightly less concentrated than normal parfums.
Compare prices from£161.10to£279.50

·

Popularity

3578

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £53.70/mo. with
AD

From 50 ml

Xerjoff - Accento Overdose Eau de Parfum 100 ml - Unisex Floral Perfume

Free shipping, 2-3 days
£279.50

Notino

Xerjoff Accento Overdose EDP U 100 ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£161.10

Or 3 payments of £53.70/mo.¹

50 ml

Xerjoff - Accento Overdose Eau de Parfum 100 ml - Unisex Floral Perfume
Free shipping, 2-3 days
£279.50

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.03
£1,300.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£74.95
£749.50/L
MUGLER Alien EdP 90ml
MUGLER Alien EdP 90ml
£59.95
£666.11/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.03
£1,044.78/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 50ml
£63.93
£1,278.60/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.32
£1,266.40/L

Reviews

Product details

Lowest price for Xerjoff V-Collection Accento Overdose EdP 100ml is £161.10. This is currently the cheapest offer among 8 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Eau de parfum
  • For women
  • Nimble 100 ml bottle
  • Made by Xerjoff

An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

While the bottle only holds 100 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

Right now the lowest price on this product is £161, but make sure to compare different retailers to find the very best deal for you. The price is above average for the category, which combined with all its features make this fragrance a premium product.

Compare:

Features

Product

Product nameXerjoff V-Collection Accento Overdose EdP 100ml
BrandXerjoff
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2021-10-07

Product Properties

GenderFemale
Volume100.0 ml
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.