• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Chopard Love EdP 30ml
Trending

Chopard Love EdP 30ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is women. The difference between parfum and eau de parfum is a slightly lower perfume concentration.

·

Popularity

14401

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £7.63/mo. with
30 ml£22.90
50 ml£47.33
100 ml£19.99
AD

From OnBuy

Chopard Eau de Parfum Love Spray 30ml

Free shipping, 2-6 days
£27.50

eBay

Chopard Love Chopard Edp 30ml/50ml/100ml Eau De Parfum For Women & Sealed

Lowest price

·£9.90 shipping, 7-13 days
£22.90

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.50
£1,310.00/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.65
£1,373.00/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.71
£1,052.33/L

Product details

Lowest price for Chopard Love EdP 30ml is £22.90. This is currently the cheapest offer among 2 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • For women
  • Made by Chopard
  • Eau de parfum
  • Compact 30 ml bottle

This Chopard women's fragrance is of the type EdP. If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

At the moment the lowest price on this product is £23, but make sure to compare different retailers to find the very best deal for you. The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameChopard Love EdP 30ml
BrandChopard
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2022-01-04

Product Properties

GenderFemale
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.