• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Givenchy Gentleman EdT 60ml

Givenchy Gentleman EdT 60ml

Compare
This type of fragrance is made to have a lighter wear on the skin. Maybe this could be a nice gift for your brother?

·

Popularity

623

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £11.70/mo. with
50 ml£28.51
60 ml£35.12
100 ml£42.77
AD

From Joybuy

Givenchy Gentleman Eau de Toilette 60ml

Free shipping, 1-4 days
£67.00£35.12

Joybuy

Valid until 5 Oct
Givenchy Gentleman Eau de Toilette 60ml

Lowest price

·Free shipping, 1-4 days
£67.00£35.12

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£47.25
£630.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£55.50
£555.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Givenchy Gentleman EdT 60ml is £35.12. This is currently the cheapest offer among 20 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Nimble 60 ml bottle
  • Made by Givenchy
  • Givenchy Gentleman
  • For men

This Givenchy fragrance is of the type EdT. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example. This particular fragrance is from the Givenchy Gentleman series.

The packing only holds 60 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

In the category of fragrances, this is at present a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner and right now Givenchy Gentleman EdT 60ml can be bought for £35. The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features you're looking for it could be a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameGivenchy Gentleman EdT 60ml
BrandGivenchy
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2022-02-23

Product Properties

SeriesGivenchy Gentleman
Target GroupMan
Volume60.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.