• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Valentino Uomo Born In Roma Coral Fantasy EdT 100ml
50+
50+ watching

Valentino Uomo Born In Roma Coral Fantasy EdT 100ml

Compare
If you're looking for a Valentino Born In Roma fragrance, this might suit you. This particular fragrance is first and foremost aimed towards men.
Compare prices from£68.00to£117.00

·

Popularity

101

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £22.66/mo. with
50 ml£50.17
100 ml£68.00
AD

From Allbeauty

Valentino - Born In Roma Uomo Coral Fantasy 100ml Eau de Toilette Spray

Free shipping
£85.00

Fragrance House

Valentino Uomo Born In Roma Coral Fantasy Eau De Toilette 100ml With Free 4ml

Free shipping, 3-5 days
£68.00

Or 3 payments of £22.66/mo.¹

LOOKFANTASTIC

Valentino Born in Roma Uomo Coral Eau de Toilette for Him 100ml
£78.40

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Trussardi Riflesso Blue Vibe EdT 30ml
Trussardi Riflesso Blue Vibe EdT 30ml
£24.80
£826.67/L
Antonio Banderas The Secret eau de 200ml
Antonio Banderas The Secret eau de 200ml
£17.83
£89.15/L
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£48.80
£650.67/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Dior Sauvage EdT 100ml
-77%
Dior Sauvage EdT 100ml
£19.92
£199.20/L

Reviews

Product details

Lowest price for Valentino Uomo Born In Roma Coral Fantasy EdT 100ml is £68.00. This is currently the cheapest offer among 21 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Nimble 100 ml bottle
  • For men
  • Valentino Born In Roma
  • Eau de toilette

You're looking at an eau de toilette from Valentino. This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight". This particular fragrance is from the Valentino Born In Roma series.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features you're looking for it could be a great purchase. In the category of fragrances, this is currently one of the very most popular fragrances on PriceRunner and right now the lowest price is £68.

Compare:

Features

Product

Product nameValentino Uomo Born In Roma Coral Fantasy EdT 100ml
BrandValentino
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2022-03-03

Product Properties

SeriesValentino Born In Roma
GenderMale
Fragrance FamilyFresh, Woody, Amber, Fruity
Volume100.0 ml
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.