• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Oscar de la Renta Alibi EdT 30ml

Oscar de la Renta Alibi EdT 30ml

Compare
This type of fragrance is made to have a lighter wear on the skin. Maybe this could be an nice gift for your wife?

·

Popularity

2887

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £5.99/mo. with
AD

From Cosmetify

Oscar de La Renta Alibi Eau De Toilette 30ml

£2.95 shipping, 3-5 days
£17.97

Cosmetify

Oscar de La Renta Alibi Eau De Toilette 30ml

Lowest price

·£2.95 shipping, 3-5 days
£17.97

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£35
£700.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
£33.95
£679.00/L
Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice EdT 100ml
Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice EdT 100ml
£31.95
£319.50/L

Reviews

Product details

Lowest price for Oscar de la Renta Alibi EdT 30ml is £17.97. This is currently the cheapest offer among 7 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • For women
  • Made by Oscar de la Renta
  • Eau de toilette
  • Compact 30 ml bottle

You're looking at an EdT for women from Oscar de la Renta. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

While the bottle only holds 30 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes Oscar de la Renta Women’s fragrances Alibi Eau Toilette Spray 30ml a good purchase. Oscar de la Renta Women’s fragrances Alibi Eau Toilette Spray 30ml has a lowest price of £18, as you can see here on PriceRunner, but make sure to compare different retailers to find the very best deal for you.

Compare:

Features

Product

Product nameOscar de la Renta Alibi EdT 30ml
BrandOscar de la Renta
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2022-05-24

Product Properties

GenderFemale
Volume30.0 ml
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.