• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Gisada Ambassador EdP 100ml

Gisada Ambassador EdP 100ml

Compare
It could be great if you're just looking for a small bottle, given its 100 ml volume. Eau de parfum-type fragrances are made to last well throughout the day.

·

Popularity

1606

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £22.00/mo. with
50 ml£51.10
100 ml£66.00
AD

From Allbeauty

Gisada - Ambassador 100ml Eau de Parfum Spray

Free shipping
£69.30

Perfume Click

Gisada Ambassador Men Eau de Parfum 100ml Spray

Lowest price

·Free shipping, 2-4 days
£66.00

Advertisement

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Zimaya Al Barari Shore Eau de Parfum 100ml
Zimaya Al Barari Shore Eau de Parfum 100ml
£25
£250.00/L
Acqua Dell' Elba Sport Eau de Parfum 50ml
Acqua Dell' Elba Sport Eau de Parfum 50ml
£52.46
£1,049.20/L
Lacoste Match Point EdP 50ml
Lacoste Match Point EdP 50ml
£39.99
£799.80/L
Bohoboco fragrances Collection Wild Carrot Oud Extrait de Parfum 50ml
Bohoboco fragrances Collection Wild Carrot Oud Extrait de Parfum 50ml
£146.20
£2,924.00/L
Dior Sauvage EdP 60 ml 60ml
100+
100+ watching
Dior Sauvage EdP 60 ml 60ml
£75.65
£1,260.83/L
Creed Aventus EdP 100ml
200+
200+ watching
Creed Aventus EdP 100ml
£249.99
£2,499.90/L
Montblanc Explorer EdP 100ml
100+
100+ watching
Montblanc Explorer EdP 100ml
£45.95
£459.50/L

Product details

Lowest price for Gisada Ambassador EdP 100ml is £66.00. This is currently the cheapest offer among 15 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Made by Gisada
  • For men
  • Eau de parfum
  • Nimble 100 ml bottle

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

You're looking at a men's EdP from Gisada. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

In the category of fragrances, this is at present one of the very most popular fragrances on PriceRunner and right now the lowest price is £66. If you compare this fragrance's price with the rest of the category, then it is more expensive than most other fragrances, but given its features you'd be getting a premium product.

Compare:

Features

Product

Product nameGisada Ambassador EdP 100ml
BrandGisada
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2022-11-16

Product Properties

GenderMale
Fragrance FamilyFloral, Fresh, Woody
Volume100.0 ml
No. of Pieces1 pcs

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.