• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Roja Roja Parfums Risque Pour Femme Essence De Parfum 100ml

Roja Roja Parfums Risque Pour Femme Essence De Parfum 100ml

Compare
Eau de parfum fragrances are slightly less concentrated than normal parfums. Maybe this could be an nice gift for your sister?
Currently
Out of stock

·

Popularity

14943

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £59.09/mo. with

No products in stock

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.

Cosmetify

Roja Parfums Risque Pour Femme Essence De Parfum 100ml

Out of stock
£177.27

Or 3 payments of £59.09/mo.¹

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.65
£1,051.67/L

Product details

Lowest price for Roja Roja Parfums Risque Pour Femme Essence De Parfum 100ml is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Nimble 100 ml bottle
  • Eau de parfum
  • For women

This is a women's fragrance, an eau de parfum. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

While the bottle only holds 100 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

If you compare this fragrance's price with the rest of the category, then it is more expensive than most other fragrances, but given its features you'd be getting a premium product. You can compare prices on this product here on PriceRunner and at the moment the lowest price is £177.

Compare:

Features

Product

Product nameRoja Roja Parfums Risque Pour Femme Essence De Parfum 100ml
BrandRoja
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2022-12-04

Product Properties

Target GroupWoman
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.