• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Viktor & Rolf Spicebomb Infrared EdP 50ml

Viktor & Rolf Spicebomb Infrared EdP 50ml

Compare
This particular fragrance is first and foremost aimed towards men. The difference between parfum and eau de parfum is a slightly lower perfume concentration.
Compare prices from£56.00to£70.32

·

Popularity

14025

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £18.66/mo. with
50 ml£56.00
90 ml£63.95

Fragrance House

Viktor & Rolf Spicebomb Infrared Eau de Parfum 50ml with Free 10ml

Free shipping, 3-5 days
£56.00

Or 3 payments of £18.66/mo.¹

Welzo

Viktor & Rolf Spicebomb Infrared Eau de Parfum 50ml
£70.32

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Creed Aventus EdP 100ml
200+
200+ watching
Creed Aventus EdP 100ml
£248
£2,480.00/L
Montblanc Explorer EdP 100ml
100+
100+ watching
Montblanc Explorer EdP 100ml
£43.95
£439.50/L
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
200+
200+ watching
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
£64
£1,280.00/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
£47.73
£954.60/L
Afnan Supremacy Collector's Edition EdP 100ml
50+
50+ watching
Afnan Supremacy Collector's Edition EdP 100ml
£47.99
£479.90/L

Reviews

Product details

Lowest price for Viktor & Rolf Spicebomb Infrared EdP 50ml is £56.00. This is currently the cheapest offer among 3 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Eau de parfum
  • For men
  • Made by Viktor & Rolf
  • Compact 50 ml bottle

If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

While the bottle only holds 50 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £56. The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features you're looking for it could be a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameViktor & Rolf Spicebomb Infrared EdP 50ml
BrandViktor & Rolf
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2023-04-29

Product Properties

SeriesViktor & Rolf Spicebomb
Target GroupMan
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.