• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Davidoff Cool Water Man EdT 75ml

Davidoff Cool Water Man EdT 75ml

Compare
75 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling. This type of fragrance is made to have a lighter wear on the skin.

·

Popularity

635

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £5.46/mo. with
AD

From Allbeauty

Davidoff - Cool Water Man 75ml Eau de Toilette Spray

£3.95 shipping
£17.00

Cosmetify

Davidoff Cool Water Man Eau De Toilette 75ml

Lowest price

·£3.95 shipping, 3-4 days
£16.40

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£37.99
£379.90/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£48.80
£650.67/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Joop! Homme EdT 200ml
-12%
Joop! Homme EdT 200ml
£19.52
£97.60/L
HUGO BOSS Boss Orange Man EdT 100ml
HUGO BOSS Boss Orange Man EdT 100ml
£24.17
£241.70/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 100ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 100ml
£29.65
£296.50/L

Reviews

Product details

Lowest price for Davidoff Cool Water Man EdT 75ml is £16.40. This is currently the cheapest offer among 30 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Made by Davidoff
  • Eau de toilette
  • For men
  • Nimble 75 ml bottle

The packing only holds 75 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight".

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner right now and it currently has a lowest price of £16. This fragrance has a high review average of 4.41 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameDavidoff Cool Water Man EdT 75ml
BrandDavidoff
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2016-06-17

Product Properties

SeriesDavidoff Cool Water
GenderMale
Volume75.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.