• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Diesel Loverdose Red Kiss EdP 50ml

Diesel Loverdose Red Kiss EdP 50ml

Compare
This 50-ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane. The difference between parfum and EdP is a slightly lower perfume concentration.

·

Popularity

6388

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £10.65/mo. with
30 ml£32.80
50 ml£31.97
AD

From Cosmetify

Diesel Red Kiss Eau De Parfum 50ml

£2.95 shipping, 3-6 days
£31.97

Cosmetify

Diesel Red Kiss Eau De Parfum 50ml

Lowest price

·£2.95 shipping, 3-6 days
£31.97

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.31
£1,306.20/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
£76.50
£956.25/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£74.95
£749.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.44
£1,368.80/L
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
£77.75
£971.88/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.43
£1,049.22/L

Reviews

Product details

Lowest price for Diesel Loverdose Red Kiss EdP 50ml is £31.97. This is currently the cheapest offer among 4 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Eau de parfum
  • Nimble 50 ml bottle
  • For women
  • Diesel Loverdose

While the bottle only holds 50 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This Diesel fragrance is of the type EdP. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off. This particular fragrance is from the Diesel Loverdose series.

This fragrance has a high review average of 4.38 out of 5 and all its features make it a great purchase. If you compare prices on Loverdose Red Kiss EdP 50ml on PriceRunner you will see that the lowest price at the moment is £32. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameDiesel Loverdose Red Kiss EdP 50ml
BrandDiesel
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2017-05-30

Product Properties

SeriesDiesel Loverdose
GenderFemale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.