• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Calvin Klein CK One EdT 300ml

Calvin Klein CK One EdT 300ml

Compare
As far as the volume of the packaging, it amounts to 300-ml. Whether you're going to work or a formal gathering, this fragrance from Calvin Klein might be the thing for you.

·

Popularity

664

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £13.04/mo. with
15 ml£15.60
20 ml£10.99
50 ml£11.99
100 ml£19.25
200 ml£25.95
300 ml£39.12
AD

From Cosmetify

Calvin Klein CK One Eau De Toilette 300ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£53.00

Notino

Calvin Klein CK One EDT U 300 ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 3-5 days
£39.12

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Maison Margiela Replica Afternoon Delight EdT 30ml
Maison Margiela Replica Afternoon Delight EdT 30ml
£48.60
£1,620.00/L
Roger & Gallet Bois D'orange EdT 100ml
Roger & Gallet Bois D'orange EdT 100ml
£21.24
£212.40/L
Korres Cashmere Kumquat EdT 50ml
Korres Cashmere Kumquat EdT 50ml
£26.99
£539.80/L
Maison Margiela Replica Under The Lemon Trees EdT 100ml
Maison Margiela Replica Under The Lemon Trees EdT 100ml
£89
£890.00/L
El Ganso Part Time Hero EdT 125ml
El Ganso Part Time Hero EdT 125ml
£21.76
£174.08/L
El Ganso Like Father Like Son eau de toilette spray 125ml
El Ganso Like Father Like Son eau de toilette spray 125ml
£37.92
£303.36/L
Le Couvent Aqua Sacrae EdT 200ml
Le Couvent Aqua Sacrae EdT 200ml
£30.56
£152.80/L

Product details

Lowest price for Calvin Klein CK One EdT 300ml is £39.12. This is currently the cheapest offer among 9 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • 300 ml bottle
  • Calvin Klein CK One
  • Eau de toilette
  • Made by Calvin Klein

The volume of the bottle lands in the medium to small range with its volume of 300 ml.

This is a fragrance from Calvin Klein, an EdT. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example. This particular fragrance is from the Calvin Klein CK One series.

If you compare prices on CK One EdT 300ml on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £39. It is also a top-ranked fragrance in terms of popularity. If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget.

Compare:

Features

Product

Product nameCalvin Klein CK One EdT 300ml
BrandCalvin Klein
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2017-12-14

Product Properties

SeriesCalvin Klein CK One
Target GroupWoman, Man, Unisex
Fragrance FamilyFloral, Citrus
Volume300.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.