• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Cartier Baiser Fou EdP 75ml

Cartier Baiser Fou EdP 75ml

Compare
Maybe this could be an nice gift for your sister? This Cartier EdP could work well for a number of occasions.

·

Popularity

16647

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £31.16/mo. with

OnBuy

4.8(18 ratings)
Cartier Baiser Fou 75ml Eau De Parfum
Free shipping, 2-6 days
£93.50

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
50+
50+ watching
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
£65.13
£1,302.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Cartier Baiser Fou EdP 75ml is £93.50. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • For women
  • Eau de parfum
  • Made by Cartier
  • Compact 75 ml bottle

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

This fragrance has a high review average of 4.2 out of 5 and all its features make it a premium product. If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price at the moment is £94. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameCartier Baiser Fou EdP 75ml
BrandCartier
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2018-04-20

Product Properties

Target GroupWoman
Volume75.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.