• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Jimmy Choo Man Blue EdT 50ml

Jimmy Choo Man Blue EdT 50ml

Compare
Whether you're going to work or a formal gathering, this Jimmy Choo eau de toilette might be the thing for you. Maybe this could be a nice gift for your husband?

·

Popularity

474

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £9.66/mo. with
30 ml£21.00
50 ml£29.00
100 ml£25.80
200 ml£45.95
AD

From Jolof Store

Jimmy Choo Man Blue Eau De Toilette Spray 50ml

Free shipping, 3-5 days
£57.99

Cosmetify

Jimmy Choo Man Blue Eau De Toilette 50ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 3-5 days
£29.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£47.25
£630.00/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£55.50
£555.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Jimmy Choo Man Blue EdT 50ml is £29.00. This is currently the cheapest offer among 23 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Nimble 50 ml bottle
  • For men
  • Eau de toilette
  • Made by Jimmy Choo

This is a fragrance from Jimmy Choo, an EdT. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

The packing only holds 50 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner right now and it currently has a lowest price of £29. This fragrance has a high review average of 4.46 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameJimmy Choo Man Blue EdT 50ml
BrandJimmy Choo
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2018-07-19

Product Properties

Target GroupMan
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.