• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Moschino So Real Cheap & Chic EdT 100ml

Moschino So Real Cheap & Chic EdT 100ml

Compare
If you're looking for something light and not too overbearing, this fragrance might suit you. This particular fragrance is first and foremost aimed towards women.

·

Popularity

2506

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £10.98/mo. with
30 ml£18.00
50 ml£24.85
100 ml£32.95
AD

From Cosmetify

Moschino So Real Cheap & Chic Eau De Toilette 100ml

£3.95 shipping, 2-3 days
£33.43

OnBuy

4.8(19 ratings)
Moschino So Real Cheap And Chic 100ml EDT Spray

Lowest price

·£2.50 shipping, 2-6 days
£32.95

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
£64.56
£645.60/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
£35.20
£704.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Moschino So Real Cheap & Chic EdT 100ml is £32.95. This is currently the cheapest offer among 7 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Made by Moschino
  • Eau de toilette
  • Compact 100 ml bottle
  • For women

Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

The packing only holds 100 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This fragrance has a high review average of 4.51 out of 5 and all its features make it a great purchase. In our price listing you can get quick overview of the different prices and right now So Real Cheap & Chic EdT 100ml has a lowest price of £33.

Compare:

Features

Product

Product nameMoschino So Real Cheap & Chic EdT 100ml
BrandMoschino
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2018-11-29

Product Properties

GenderFemale
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.