• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Creed Viking EdP 50ml

Creed Viking EdP 50ml

Compare
Whether you're going to work or a formal gathering, this Creed eau de parfum might be the thing for you. Maybe this could be a nice gift for your brother?

·

Popularity

2775

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £60.25/mo. with
50 ml£180.75
100 ml£252.05
250 ml£520.00
AD

From 50 ml

Creed - Viking Eau de Parfum 50 ml - Men's Woody Perfume

Free shipping, 2-3 days
£189.20

Beautycos

Creed Viking EDP 50 ml

Lowest price

·Free shipping, 4-8 days
£180.75

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdP 60 ml 60ml
100+
100+ watching
Dior Sauvage EdP 60 ml 60ml
£75.65
£1,260.83/L
Creed Aventus EdP 100ml
200+
200+ watching
Creed Aventus EdP 100ml
£249.99
£2,499.90/L
Montblanc Explorer EdP 100ml
100+
100+ watching
Montblanc Explorer EdP 100ml
£45.95
£459.50/L
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
200+
200+ watching
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
£76.06
£1,521.20/L
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
£47.73
£954.60/L
Afnan Supremacy Collector's Edition EdP 100ml
-11%
Afnan Supremacy Collector's Edition EdP 100ml
£40
£400.00/L
Valentino Born in Roma Intense Uomo EdP 100ml
100+
100+ watching
Valentino Born in Roma Intense Uomo EdP 100ml
£76.80
£768.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Creed Viking EdP 50ml is £180.75. This is currently the cheapest offer among 17 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Compact 50 ml bottle
  • For men
  • Made by Creed
  • Eau de parfum

This is a fragrance from Creed, an EdP. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

The packing only holds 50 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

The price is above average for the category, which combined with all its features make this fragrance a premium product. This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner right now and it currently has a lowest price of £181.

Compare:

Features

Product

Product nameCreed Viking EdP 50ml
BrandCreed
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2018-12-24

Product Properties

GenderMale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.