• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Moschino So Real Cheap & Chic EdT 30ml

Moschino So Real Cheap & Chic EdT 30ml

Compare
This type of fragrance is made to have a lighter wear on the skin. 30 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling.

·

Popularity

1702

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £6.00/mo. with
30 ml£18.00
50 ml£24.85
100 ml£32.95
AD

From Cosmetify

Moschino So Real Cheap & Chic Eau De Toilette 30ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£18.00

Cosmetify

Moschino So Real Cheap & Chic Eau De Toilette 30ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 3-5 days
£18.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£27.65
£138.25/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
£64.56
£645.60/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L

Reviews

Product details

Lowest price for Moschino So Real Cheap & Chic EdT 30ml is £18.00. This is currently the cheapest offer among 10 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • For women
  • Compact 30 ml bottle
  • Made by Moschino
  • Eau de toilette

This is a fragrance from Moschino, an EdT. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

This fragrance has a high review average of 4.51 out of 5 and all its features make it a great purchase. In our price listing you can get quick overview of the different prices and right now So Real Cheap & Chic EdT 30ml has a lowest price of £18.

Compare:

Features

Product

Product nameMoschino So Real Cheap & Chic EdT 30ml
BrandMoschino
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2019-01-14

Product Properties

GenderFemale
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.