Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This curling iron from Babyliss is available in three colours. It has automatic shutdown, so it doesn't matter if you forget to turn it off.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Babyliss Curl &Wave Trio Styler is £49.99. This is currently the cheapest offer among 14 stores.
Babyliss Babyliss Curl & Wave Trio Hair Styler, Pink/Black is the perfect styling tool. A curling iron helps you create lovely, firm curls and there are several different designs to suit your needs. Curling irons are easy to pack in the bag because they require hardly any storage space.
Did you remember to turn it off? No problem, it does it automatically. No need to double-check if you unplugged the cord. This could be a good model if you like to pick and choose between colours, since there are as many as three colour options
Above mentioned features are just some of the advantages with Babyliss Curl & Wave Trio Hair Styler, Pink/Black. If you compare the price of this curling iron on PriceRunner, you will see that the lowest price currently is £50.
Product | |
|---|---|
| Product name | Babyliss Curl &Wave Trio Styler |
| Brand | Babyliss |
| Type | Curling Irons |
Type | |
| Barrel Shape | Taper |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Length | 39.0 cm |
| Weight | 1000.0 g |
Product Properties | |
|---|---|
| Properties | Ceramic, Automatic Shut-Off, Swivel Cord, Heat Resistant Glove Included |
| No. of Heat Settings | 2 |
| Colour | Pink |
| Temperature (max) | 210.0 °C |
| Cord Length | 250.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-18 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .