Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Capresso H2O is £56.02. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Capresso H2O |
| Brand | Capresso |
Product Properties | |
| Type of Kettle | Electric Kettle |
| Features | Cordless, 360° Contact Plate, Automatic Shut-Off, Water Meter, Tea Maker, Boil Dry Protection |
| Capacity | 1.41 L |
| Colour | Multicolour, Black |
Material | |
| Material | Glass |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 1500 W |
Measures | |
| Weight | 1.361 kg |
| Height | 24.13 cm |
| Width | 20.955 cm |
| Depth | 15.875 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-08-25 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .