Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Coffee Brewer,with Removable Watertank, Drip Stop, 1100W, Capacity: 1.1 L, Capacity (cups): 12 Cups, 1x4, Colour: Black
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Bosch TKA8A683 is £115.54. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch TKA8A683 |
| Brand | Bosch |
| Type | Coffee Brewers |
Features | |
| App Control | No |
Material | |
| Material | Stainless Steel |
Power Source | |
| Power | 1100 W |
Measures | |
| Weight | 3.3 kg |
| Height | 35.0 cm |
| Width | 26.0 cm |
| Depth | 25.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-10-15 |
Product Properties | |
|---|---|
| Type of Coffee Pot | Thermo Pot |
| No. of Brewing Pots Included | 1 pcs |
| Features | Drip Stop, Removable Watertank |
| Filter Size | 1x4 |
| Functions | Automatic Shutdown, Lime Indicator, Timer |
| Colour | Black |
| Integrated Coffee Grinder | No |
| Capacity | 1.1 L |
| Capacity (cups) | 12 Cups |
| Cord Length | 100.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .