Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Mesko MS 4126, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | Mesko MS 4126 |
| Brand | Mesko |
| Type | Juice Extractors |
Power Source | |
| Power | 600 W |
Measures | |
| Weight | 2.2 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-07-10 |
Product Properties | |
|---|---|
| Features | Integrated Container, Adjustable Speed |
| No. of Speeds | 3 |
| Capacity (Juice Container) | 15.216 fl oz |
| Capacity (Juice Container) | 450.0 ml |
| Capacity (Pulp Container) | 50.721 fl oz |
| Pulp Capacity | 1500.0 ml |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .