Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Sandwich Toaster, Nonstick Coated Plates, Removable Plate, Temperature Light, Cool Touch, 700 W Steel
Lowest price for Tefal Ultracompact SW383D10 is £67.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Tefal Ultracompact SW383D10 |
| Brand | Tefal |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| Features | Cool Touch, Temperature Light, Removable Plate, Nonstick Coated Plates |
| Surface Type | Steel |
| Type of Sandwich Toaster | Sandwich Toaster |
| Number of Sandwiches | 2 |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 700 W |
Measures | |
| Height | 9.0 cm |
| Weight | 3.0 kg |
| Width | 23.0 cm |
| Depth | 23.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-05-22 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .