Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This saute pan could bring your cooking to the next level. You can't pick and choose between colours, since it only comes in black. A practical hanging loop simplifies storage.
Lowest price for Eva Solo Trio Professional 24 cm is £68.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
This saute pan might be just the thing you need to pull off that perfect dinner party. And even if you don't have guests over that often, it's never a bad thing to have a good selection of cookware at home.
This pan is great for cooking a lot of different dishes, cook whatever you've set your mind to. It is greatly convenient that this saute pan will work on any type of stove.
There are many great things to be said about this product and if you compare prices here on our site you'll see that the current lowest price is £69.
Product | |
|---|---|
| Product name | Eva Solo Trio Professional 24 cm |
| Brand | Eva Solo |
| Type | Saute Pans |
Measures | |
| Length | 50.0 cm |
| Diameter | 24.0 cm |
| Weight | 3.2 kg |
| Height | 18.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-25 |
Product Properties | |
|---|---|
| Features | Sandwich Bottom, Hanging Loop, Dishwasher Safe, Oven Safe |
| Colour | Black |
| Shape | Round |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Handle Type | Loop Handles, Handle |
| Body Material | Aluminium |
| With Lid | No |
| Cooktop Compatibility | Electric Cast Iron Top, Induction, Gas , Electric Smooth Top |
| Surface Coating | Non-stick |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .