• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Pay flexibly with
JOHNSTONES

Johnstones

Shop in the Klarna app to pay with Klarna
Here we have gathered all products from Johnstones from different categories. See also Johnstones Black Friday offers for 2026 »
Filter
One Coat Matt
Johnstones One Coat Matt Wall Paint Pure Brilliant White 2.5L
£14.99
£6.00/L
8 stores
Silk
Johnstones Silk Wall Paint Pure Brilliant White 5L
£15
£3.00/L
7 stores
One Coat Quick Dry Satin
Johnstones One Coat Quick Dry Satin Metal Paint, Wood Paint Brilliant White 0.75L
£11.49
£15.32/L
6 stores
Matt
Johnstones Matt Wall Paint Magnolia 2.5L
£16.44
£6.58/L
9+ stores
Washable Tough
Trending
Johnstones Washable Tough Wall Paint Forest Stroll 2.5L
£21.99
£9.40/L
5 stores
Interior Wood Metal Quick Dry Satin Paint
-10%
Johnstones Interior Wood Metal Quick Dry Satin Paint Wood Paint Manhattan Grey 0.75L
£10
£13.33/L
7 stores
One Coat Quick Dry Satin
Trending
Johnstones One Coat Quick Dry Satin Metal Paint, Wood Paint Magnolia 0.75L
£15.99
£21.32/L
7 stores
Woodcare Garden Colours
Johnstones Woodcare Garden Colours Wood Paint Spring Rosemary 1L
£7
£7.00/L
8 stores
One Coat Quick Dry
Johnstones One Coat Quick Dry Metal Paint, Wood Paint 0.75L
£13.99
£18.65/L
7 stores
Matt
Johnstones Matt Ceiling Paint, Wall Paint Aqua 2.5L
£15.89
£6.36/L
9+ stores
Johnstones Interior Wood & Metal Quick Dry Gloss
Johnstones Johnstones Interior Wood & Metal Quick Dry Gloss Wood Paint, Radiator Paint Brilliant White 2.5L
£20.98
£8.39/L
6 stores
Interior Kitchen Lemon Daze 2.5ltr
Trending
Johnstones Interior Kitchen Lemon Daze 2.5ltr Wall Paint
£20.99
8 stores
ME13114685
Johnstones ME13114685 Wall Paint Lime Crush 2.5L
£16.99
£6.80/L
7 stores
Bathroom Mid Sheen
Johnstones Bathroom Mid Sheen Wet Room Paint Pure Brilliant White 2.5L
£16.15
£6.46/L
8 stores
Washable Matt
Johnstones Washable Matt Wall Paint, Ceiling Paint 2.5L
£20.99
£8.40/L
8 stores
Johnstone's Summer Storm Soft Sheen
Johnstones Johnstone's Summer Storm Soft Sheen Wall Paint Summer Storm 2.5L
£15.88
£6.35/L
6 stores
Johnstones Matt N
Johnstones Johnstones Matt N Wall Paint Ballet Slipper 2.5L
£16.08
£6.43/L
9+ stores
ME1327781
Johnstones ME1327781 Wall Paint Pure Brilliant White 2.5L
£11.99
£4.80/L
9+ stores
Speciality Garage
Trending
Johnstones Speciality Garage Floor Paint Tile Red 2.5L
£25.64
£10.26/L
5 stores
Satin
Johnstones Satin Wood Paint Black 0.75L
£13.99
£18.65/L
4 stores
Silk
Trending
Johnstones Silk Wall Paint Antique Cream 2.5L
£16.99
£6.80/L
7 stores
Interior Kitchen Matt Antique Cream
Johnstones Interior Kitchen Matt Antique Cream Wall Paint 2.5L
£20.99
£8.40/L
6 stores
Interior Feather
Trending
Johnstones Interior Feather Ceiling Paint 2.5L
£16.99
£6.80/L
8 stores
Washable Matt
Trending
Johnstones Washable Matt Wall Paint Sweet Lavender 2.5L
£20.99
£8.40/L
8 stores

You’ve viewed 24 out of 262 products

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.