Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Maxcom MM720 is £39.98. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Maxcom MM720 |
| Brand | Maxcom |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| Screen Size | 2.2 " |
| Senior Phone | Yes, No |
| Release Year | 2014 |
Communication | |
| 4G | Yes, No |
| Hybrid Dual SIM Slot | No |
| GPS | No |
| SIM Card | Nano-SIM |
| 5G | No |
| Dual SIM Card Slots | No |
Camera | |
| No. of Front Cameras | 0 |
| No. of Back Cameras | 1 |
| Optical Image Stabilization (OIS) | No |
| Built-In Camera | Yes |
| Camera Resolution | 0.3 MP |
| Flash/Light | No, Yes |
| Front Camera | Yes, No |
Connections | |
| Connections | 3.5 mm Jack |
| Memory Card Reader | Yes |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2015-02-10 |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Shock Resistant | No |
| Features | FM Radio |
| Water Resistant | No |
| Built-In Sensors | Proximity Scanner |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Secondary Screen | No |
| Screen Resolution | 176x176 |
Wireless | |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 2.2 |
Power Source | |
| Exchangeable Battery | No |
| Battery Capacity | 800 mAh |
| Fast Charging | No |
| Wireless Charging | No |
Measures | |
| Weight | 83.0 g |
| Height | 124.0 mm |
| Width | 58.0 mm |
| Depth | 12.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .