Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Android
Lowest price for ASUS ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition 512GB is £773.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | ASUS ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition 512GB |
| Brand | ASUS |
Series | |
| Series | ROG Phone |
Product Properties | |
| Colour | Red |
| Screen Size | 6.78 " |
| IP-Class | IPX4 |
| Senior Phone | No |
| Material (body) | Aluminum, Glass |
| Release Year | 2022 |
| Android Version | Android 12 |
| Operating System | Android |
Communication | |
| 4G | Yes |
| Hybrid Dual SIM Slot | No |
| GPS | Yes |
| 5G Frequency | Sub-6 GHz |
| SIM Card | Nano-SIM |
| 5G | Yes |
| Dual SIM Card Slots | Yes |
Camera | |
| No. of Front Cameras | 1 |
| No. of Back Cameras | 3 |
| Optical Image Stabilization (OIS) | No |
| Video Resolution (max) | 8K |
| Built-In Camera | Yes |
| Camera Resolution | 50.0 MP |
| Frames Per Second (max) | 480fps |
| Camera Resolution (front) | 12.0 MP |
| Flash/Light | Yes |
| Front Camera | Yes |
Connections | |
| Connections | 3.5 mm Jack, USB-C |
| Memory Card Reader | No |
Memory | |
| RAM | 16 GB |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Shock Resistant | No |
| Features | Stereo Speakers |
| Water Resistant | Yes |
| Built-In Sensors | Proximity Scanner, Gyroscope/Accelerometer, Fingerprint Reader |
Display | |
| Touchscreen | Yes |
| Secondary Screen | No |
| Screen Type | AMOLED |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Screen Resolution | 1080x2448 |
| Pixel Density (PPI) | 395 |
Storage | |
| Internal Memory Size | 512GB |
Wireless | |
| NFC | Yes |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth Version | 5.2 |
Processor | |
| Processor Cores | Octa Core |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
Power Source | |
| Exchangeable Battery | No |
| Battery Capacity | 6000 mAh |
| Fast Charging | Yes |
| Wireless Charging | No |
Measures | |
| Weight | 239.0 g |
| Height | 173.0 mm |
| Width | 77.0 mm |
| Depth | 10.4 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-23 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .