Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Trendnet TK-1603R 16-Port Rackmount KVM Switch is £212.28. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Trendnet TK-1603R 16-Port Rackmount KVM Switch |
| Brand | Trendnet |
Product Properties | |
| Temperature (min) | 0.0 °C |
| Video Resolution (max) | 2048 x 1536 |
| Colour | Black |
| Temperature (max) | 40.0 °C |
| Form Factor | Rack Mounted |
Measures | |
| Width | 40.7 cm |
| Depth | 16.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Weight | 2040.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-10-24 |
Connections | |
|---|---|
| USB-A | Yes |
| No. of USB-A | 2 pcs |
| HDMI | No |
| DisplayPort | No |
| Microphone Port (3.5mm) | No |
| USB-B Ports | No |
| Headphone Port (3.5mm) | No |
| No. of USB (total) | 2 pcs |
| USB-C | No |
| USB Version | 1.1 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .