Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

A practical Teka hob with four zones. This is a narrower hob with a width of 60 cm and it can turn itself off automatically.
Lowest price for Teka CGC4G is £326.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Teka CGC4G |
| Brand | Teka |
| Type | Built in Hobs |
Product Properties | |
| Number of Burners / Zones | 4 |
| Built in Hobs | Gas Hob |
| Colour | Black |
Features | |
| Residual Heat Indicator | No |
| Auto switch Off | Yes |
Power Source | |
| Power | 7500 W |
| Voltage | 220.0 V |
Measures | |
|---|---|
| Width | 60.0 cm |
| Standard Width | 60 cm |
| Depth | 51.0 cm |
| Height | 11.5 cm |
| Niche Height | 11.5 cm |
| Niche Width | 58.0 cm |
| Niche Depth | 49.2 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-03-12 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .