Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This is a Cata hob with four zones. It is narrower than what is considered standard and there are a number of useful features.
Lowest price for Cata LCIB6031BK is £224.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Cata LCIB6031BK |
| Brand | Cata |
| Type | Built in Hobs |
Product Properties | |
| Number of Burners / Zones | 4 |
| Control Location | Front |
| Built in Hobs | Gas Hob |
| Colour | Black |
Features | |
| No. of Speeds | 4 |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 9200 W |
Measures | |
| Width | 59.0 cm |
| Standard Width | 65 cm, 60 cm |
| Depth | 50.0 cm |
| Height | 5.5 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-08-05 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .