Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Lowest price for Epson Workforce Pro WF-3825DWF is £151.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Our world is becoming increasingly digitised, but chances are that you still need to do some printing from time to time. In that case, a printer of your own could very much come in handy for you
If you print something and realise that you actually need more than one copy, you don't necessarily have to print it again. This particular printer can make copies as well, so you can go that route as well.
If you want to be able to print on mulitple formats, you might want to consider another printer besides this one since it can only print on A4.
This printer currently has a lowest price of £152, which is below average for the category, which makes this printer a great purchase. This might be just the thing that your home office setup needs!
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Epson Workforce Pro WF-3825DWF |
| Brand | Epson |
Product Properties | |
| Portable Printer | No |
| Scan Type | Sheetfed |
| Functions | Scan, Copy, Fax |
| Colour on Printer | Black |
| Print Formats | Executive, Letter, A6, A4, Legal |
| Connectivity | Ethernet, AirPrint, Wi-Fi, USB |
| Duplex Printing | Yes (Automatic) |
| Colour Printer | Yes |
| Standard Paper Capacity | 250 pcs |
| Print Type | Inkjet |
| Scan Formats | A4 |
| Automatic Document Feeder (ADF) | Yes |
Communication | |
| PictBridge | No |
Printing | |
|---|---|
| Print Speed (Mono) | 21.0 ppm |
| Max Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Print Speed (Colour) | 10.0 ppm |
| Max Print Resolution | 4800 x 2400 dpi |
Connections | |
| Memory Card Reader | No |
Display | |
| Touchscreen | Yes |
| Display | Yes |
Storage | |
| Built-In Hard Drive | No |
Measures | |
| Depth | 37.8 cm |
| Height | 24.9 cm |
| Weight | 8.8 kg |
| Width | 42.5 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-07-05 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .