Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Brother HL-L3210CW, so the data shown are historical prices.
Of course, depending on what kind of profession you have, a printer is a very useful and important part of your home office setup. And this printer might be just the thing you're looking for
While this printer is just as capable of printing text documents as other printers, it also lets you print in colour, should the need arise.
This printer is slightly more limited in terms of print formats since it can only print on A4 paper. This is, however, the by far most common paper in use.
This printer currently has a lowest price of £, which is below average for the category, which makes this printer a great purchase. This might be just the thing that your home office setup needs!
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Brother HL-L3210CW |
| Brand | Brother |
Product Properties | |
| Portable Printer | No |
| Scan Type | Sheetfed |
| Loudness | 45 dB |
| Colour on Printer | Grey |
| Print Formats | Executive, Letter, A6, DL, A5, A4, Legal |
| Connectivity | AirPrint, Google Cloud Print, Wi-Fi, USB |
| Duplex Printing | No |
| Colour Printer | Yes |
| Standard Paper Capacity | 250 pcs |
| Print Type | Laser |
| Scan Formats | A4 |
| Automatic Document Feeder (ADF) | Yes |
Communication | |
| PictBridge | No |
Connections | |
| Memory Card Reader | No |
Printing | |
|---|---|
| Print Speed (Mono) | 18.0 ppm |
| Print Speed (Colour) | 18.0 ppm |
| Max Print Resolution | 2400 x 600 dpi |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Display | Yes |
Storage | |
| Built-In Hard Drive | No |
Sustainability Information | |
| Sustainability Third-party Certifications | Energy Star, Blue Angel |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 390.0 W |
| Power Consumption (Standby) | 8.8 W |
Measures | |
| Depth | 46.1 cm |
| Height | 25.2 cm |
| Weight | 17.2 kg |
| Width | 41.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-10-12 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .