Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Ballarini Murano 32 cm is £57.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Ballarini Murano 32 cm |
| Brand | Ballarini |
| Type | Frying Pans |
Measures | |
| Length | 51.5 cm |
| Diameter | 32.0 cm |
| Weight | 1.56 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-07-12 |
Product Properties | |
|---|---|
| Features | Metal Utensil Safe, Hanging Loop, Dishwasher Safe, Hand Wash |
| No. of Layers of Coating | 5 pcs |
| Shape | Round |
| Handle Type | Handle |
| Edge Height | 6.9 cm |
| Body Material | Aluminium |
| With Lid | No |
| Cooktop Compatibility | Induction, Gas , Electric Cast Iron Top, Electric Smooth Top |
| Surface Coating | Non-stick |
| Handle Material | Aluminum |
| Colour | Grey |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .