Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Halogen Lamp, RX7s, Temperature (K): 6500
Try flexible payments with
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Osram Powerstar HQI-TS Excellence Halogen Lamp 70W RX7s, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | Osram Powerstar HQI-TS Excellence Halogen Lamp 70W RX7s |
| Brand | Osram |
| Type | Halogen Lamps |
Power Source | |
| Voltage | 87.0 V |
Measures | |
| Height | 117.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-07-12 |
Product Properties | |
|---|---|
| Temperature (K) | 6500 |
| Colour Rendering Index (CRI) | 76 |
| Socket | RX7s |
| Energy Class | G |
| Power | 70.0 W |
| Lumens | 5530.0 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .