• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Dulux Trade Weathersheild Quick Dry Wood Paint, Wall Paint 2.5L

Dulux Trade Weathersheild Quick Dry Wood Paint, Wall Paint 2.5L

Compare
Top Coating, Water-borne, Wood, Satin

·

Popularity

4237

in

Paint
From 3 payments of £21.38/mo. with
AD

From Decorating Centre Online

Dulux Trade Weathershield Quick Dry Exterior Flexible Undercoat - White

Free shipping, Tomorrow
£67.29

Freshlick

Dulux Trade Weathershield Quick Dry Exterior Flexible Undercoat, White 2.5L

Lowest price

·Free shipping
£64.15

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dulux Trade Heritage Eggshell Paint Ash Wood Paint, Wall Paint 0.75L
Dulux Trade Heritage Eggshell Paint Ash Wood Paint, Wall Paint 0.75L
£26.71
£35.61/L
Farrow & Ball Wimborne 239 Eco Wood Paint 2.5L
Farrow & Ball Wimborne 239 Eco Wood Paint 2.5L
£89
£35.60/L
Farrow & Ball Shaded 201 Eco Exterior Wood Paint, Metal Paint 0.75L
Farrow & Ball Shaded 201 Eco Exterior Wood Paint, Metal Paint 0.75L
£37
£49.33/L
Dulux Weathershield Multisurface Metal Paint, Wood Paint Brilliant White 2.5L
Trending
Dulux Weathershield Multisurface Metal Paint, Wood Paint Brilliant White 2.5L
£52
£20.80/L
Bedec MSP Multi Surface Metal Paint, Wood Paint, Wall Paint, Radiator Paint 0.75L
Trending
Bedec MSP Multi Surface Metal Paint, Wood Paint, Wall Paint, Radiator Paint 0.75L
£19.95
£26.60/L
Farrow & Ball 235 Eco Exterior Eggshell Wood Paint 2.5L
Farrow & Ball 235 Eco Exterior Eggshell Wood Paint 2.5L
£89
£35.60/L
Dulux Trade Quick Dry Opaque Black or White 1 Litre Woodstain, Wood Paint 1L
Dulux Trade Quick Dry Opaque Black or White 1 Litre Woodstain, Wood Paint 1L
£22.02
£22.02/L

Product details

Lowest price for Dulux Trade Weathersheild Quick Dry Wood Paint, Wall Paint 2.5L is £64.15. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameDulux Trade Weathersheild Quick Dry Wood Paint, Wall Paint 2.5L
BrandDulux Trade
TypeWall Paint, Wood Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2023-11-21

Product Properties

Indoor/Outdoor UseOutdoor
FeaturesWater-borne
Volume2.5 L
Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Gloss LevelsSatin
Application SurfaceWood
ColourWhite
Tinting TypePre-mixed paint

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.