Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
Kitchen Sink, Stainless Steel, Hole for Mixer: No, No. of Bowls: 1, Mounting: Under Mount, Flush Mount, Cabinet Width (min): 440 mm
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Blanco Solis 500-U (20857299), so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | Blanco Solis 500-U (20857299) |
| Brand | Blanco |
| Type | Kitchen Sinks |
Measures | |
| Depth | 540.0 mm |
| Bowl Depth | 500.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-31 |
Product Properties | |
|---|---|
| Mounting | Under Mount, Flush Mount |
| Number of Tap Holes | 0 |
| Hole for Mixer | No |
| No. of Bowls | 1 |
| Cabinet Width (min) | 440.0 mm |
| Colour | Stainless Steel, White, Silver |
| Reversible | No |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .