Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Integrated, Freestanding, Fridge above Freezer, 184L/76L, Width: 55cm
Try flexible payments with
Lowest price for Bosch KIN86VFE0 is £1,265.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch KIN86VFE0 |
| Brand | Bosch |
Product Properties | |
| Freeze Capacity | 4.0 kg |
| Noise Level Class | B |
| Features | Quick Cooling, LED Lightning, Fast Freeze, Open Door Alarm, Display, NoFrost, Light Fridge, Glass Shelves, Bottle Rack, Egg Rack |
| Fridge Volume | 184.0 L |
| Energy Class | E |
| Placement | Freestanding, Integrated |
| Noise Level | 35 dB |
| Freezer Volume | 76.0 L |
| Ice/Water Dispenser | None |
| Climate Class | SN, ST |
| Energy Consumption (kWh/year) | 234.0 |
| Colour | White |
Power Supply | |
| Fuse (ampere) | 10A |
Technical Specifications | |
| Freezer Star Rating | 4 |
| Power Failure Autonomy | 10.0 h |
| Number of Compressors | 1 |
Design | |
|---|---|
| Rehingable Door | Yes |
| Door Opening | Right |
| Composition | Fridge above Freezer |
| Fridge Shelves/Boxes | 3 pcs |
| Freezer Shelves/Boxes | 3 pcs |
| Fridge Door Shelves | 2 pcs |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
| Width | 55.0 cm |
| Niche Width | 55.0 cm |
| Depth | 54.0 cm |
| Niche Depth | 56.0 cm |
| Height | 177.0 cm |
| Niche Height | 177.5 cm |
| Weight | 55.0 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-10-05 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .