Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Chieftec BS-20B-OP Black is £75.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Chieftec BS-20B-OP Black |
| Brand | Chieftec |
Product Properties | |
| Chassis Type | Mini Tower (Micro-ATX) |
| Colour | Black |
| Motherboard Support | Micro-ATX, Mini-ITX |
| LED Lighting | No |
Connections | |
| Microphone (3.5mm) Port | Yes |
| Headphone (3.5mm) Port | Yes |
| USB-C | Yes |
| No. of USB-C | 1 pcs |
| USB-A | Yes |
| No. of USB-A | 3 pcs |
Material | |
| Material | Steel |
Design | |
| Dust Filter | No |
| Meshfront | No |
| Window Side Panel | No |
| Soundproof | No |
Storage | |
| 3.5" / 2.5" bays | 2 pcs |
| 5.25" bays | 1 pcs |
Expansion Slots | |
| Expansion Slots | 4 pcs |
Power Supply | |
|---|---|
| PSU Integrated | No |
| PSU Placement | Bottom |
| PSU Format | ATX |
Cooling | |
| Fan | Yes |
| Fan Mounts 80 mm | 1 |
| Fan Controllers | No |
| Liquid Cooling Support | No |
| Fans Included | 1 |
| Fan Mounts Total | 2 |
| Fan Mounts 90 mm | 1 |
Measures | |
| Weight | 4.49 kg |
| Height | 40.8 cm |
| Depth | 32.9 cm |
| Width | 17.0 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 143.0 mm |
| Graphics Card Length (max) | 270.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-04-08 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .