Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
-35cm-White.jpg)
Wall Mounted Extractor Fan, Integrated Extractor Fan
Lowest price for Cata Extractor (020517) 35cm, White is £87.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Cata Extractor (020517) 35cm, White |
| Brand | Cata |
Product Properties | |
| Product Type | Integrated Extractor Fan, Wall Mounted Extractor Fan |
| Colour | White |
| Features | Lighting |
| Speeds | 3 |
| Motor | Yes |
Performance | |
| Energy Class | C |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
|---|---|
| Width | 37.5 cm |
| Standard Width | 35cm |
| Depth | 12.4 cm |
| Weight | 4.8 kg |
| Duct Dimension | 150.0 mm |
| Height (max) | 31.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-11-01 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .