Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Free Hanging Extractor Fan
Try flexible payments with
Lowest price for Cata Magraba Island 65cm, Stainless Steel is £1,179.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Cata Magraba Island 65cm, Stainless Steel |
| Brand | Cata |
Product Properties | |
| Product Type | Free Hanging Extractor Fan |
| Colour | Stainless Steel |
| Noise Level | 63 dB |
| Features | Adjusted for Carbon Filter, Washable Filters, Lighting |
| Flow of Air (m3/h) | 645 |
| Speeds | 3 |
| Motor | Yes |
Performance | |
|---|---|
| Energy Class | C |
Measures | |
| Width | 65.0 cm |
| Height (min) | 72.0 cm |
| Standard Width | 65cm |
| Depth | 65.0 cm |
| Height (max) | 170.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-09-10 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .