Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Integrated Extractor Fan
Lowest price for Teka TL 6310 60cm, Black is £94.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Teka TL 6310 60cm, Black |
| Brand | Teka |
Product Properties | |
| Product Type | Integrated Extractor Fan |
| Colour | Black |
| Noise Level | 65 dB |
| Features | Washable Filters, Lighting, Charcoal Filter |
| Flow of Air (m3/h) | 332 |
| Speeds | 2 |
| Motor | Yes |
Performance | |
| Energy Class | E |
Power Source | |
|---|---|
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
| Width | 60.0 cm |
| Standard Width | 60cm |
| Depth | 41.3 cm |
| Weight | 6.9 kg |
| Duct Dimension | 132.0 mm |
| Height (max) | 18.1 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-02-21 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .